Yeni TL Simgesi İkon Seti İndir Bilgisayarda Yazı İçinde Nasıl Kullanılır?Dünyada her paranın bir simgesi, logosu bulunmaktadır. Euro, Dolar gibi artık bizim paramızın da bir simgesi var. Yeni TL simgesi logosu kabul edildi. Bilgisayarda yeni TL simgesi yazmak için gerekli yazılımlarda Merkez Bankası tarafından hazırlandı. Yeni TL simgesi icon seti ise grafikerler tarafından hazırlandı. Zaman ilerledikçe tasarımcılar renkli ve farklı TL ikonları tasarlayacaktır. Ancak yazışmalarda yeni TL logosu kullanmak, yazılarda TL ikonu kullanmak isteyenler için hem yeni TL fontu indirme hem de farklı yeni TL icon ve logoları konusunda sizlere bir paylaşımda bulunmak istedik. Yeni TL simgesi indir aramaları özellikle yazışmalarında TL ifadesini çokça kullananlar için gerekli olabilir. TL simgesi ikon seti download ederek klavyeden yeni TL simgesini çıkarmak oldukça kolaylaşacak. Yeni TL logosu indir ve bilgisayarına anında kur… Artık bilgisayarda TL simgesi nasıl yazılır diye araştırmanıza gerek kalmayacak. Yazışmalarınızda ve bilgisayarda yeni TL logosu çıkarma için farklı alternatifler henüz fazla değil. Yeni TL simgesi fontu AbakuTLSymsSans da kısa süre önce kullanıma sunuldu. Bu font sayesinde klavyede yeni TL simgesi yazma çok kolaylaşacak. Birlikte klavyede yeni TL simgesi nasıl çıkarılır bakalım.

Yeni TL Simgesi İkon Seti İndir Bilgisayarda Yazı İçinde Nasıl Kullanılır?

TL Simgesi Logosu Klavyede Nasıl Çıkarılır Kısa Yol

Türk lirası için seçilen TL simgesini klavyede yazmak ve logosunu kullanmak için gerekli yazılım Merkez Bankası tarafından hazırlandı. Yazışmalarda TL simgesinin kullanılması, TL’nin uluslararası ticarette daha kolay tanıtılması amacı ile geliştirilen yeni TL logosu, yeni TL simgesini bilgisayarınızda ve yazışmalarınızda kullanmanız için gerekli yazılımlar hazır. Merkez Bankası, TL’nin klavyede kısa yol kullanılarak yazılabilmesi için farklı işletim sistemleri ve cihazlar için programlar hazırladı.

Bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemlerine göre Windows, MacOS, Pardus, Debian Linux, RedHat Linux, Android ve diğer mobil sistemler de dahil olmak üzere işletim sisteminize uygun yeni TL logusu programını indirerek kullanabilirsiniz. Mobil cihazlarınızla TL simgesini kullanmak için de TL simgesi programı bulunuyor.

http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/TLSimgesiKurulumu/TLSimge_exe.php adresinden yeni TL simgesini kullanmak için gerekli programı işletim sisteminize göre seçerek indirebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyayı bilgisayarınıza kurup yeni TL logosunu klavyeden kısa yol tuşlarını kullanarak yazabilirsiniz.

Yeni TL Simgesi Logosu Programı Nasıl Kurulur?

Yeni TL simgesi programı indirip kurarken dikkat emeniz gerekenleri de kısaca özetleyelim. Windows için yeni TL simgesi programını indirip exe dosyasını çalıştırarak kurduğunuzda işletim sisteminizin program dosyaları alanına ”TCMB” isimli bir klasör oluşturulur. Aynı zamanda başlangıç menünüzde bir kısa yolu da bulunmakta olan ”TLSimgeKisayol.exe” programı yer alıyor. Yazışmalarda yeni TL simgesini kullanmak için bu programı çalıştırıp herhangi bir metin düzenleyicide, Microsoft Office Word gibi,  ”AbakuTLSymSans ” yazı tipini seçtiğiniz taktirde AltGr+T ve Ctrl+Alt+T tuş kombinasyonları ile TL simgesini metinlerinizde yazabilirsiniz.

Mobil Cihaz TL Simgesi Yazmak

Mobil cihazlarda ve farklı işletim sistemlerinde yeni TL logosunu kullanmak, cep telefonunda yeni TL simgesini çıkarmak için TCMB (Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası) web sitesinden TL SİMGE kısmını ziyaret ederek destek alabilirsiniz.

Yeni TL Simgesi Logosu İkon Seti İndir

Henüz çok yeni olan TL iconları ilk etapta ihtiyaca cevap vermek için oluşturuldu. İlerleyen dönemlerde grafikerlerin ve tasarımcıların çok daha yaratıcı yeni TL ikonları tasarlayacağı muhakkak.

Bir önceki yazımız olan Windows Phone 8 Özellikleri Fiyatı Ne Zaman Çıkacak? başlıklı makalemizde Windows phone 8, Windows phone 8 nasıl olacak ve Windows phone apollo hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir