Xbox 720 Ne Zaman ÇıkacakMeraklılarının sabırsızlıkla beklediği Xbox 720 ne zaman çıkacak? Xbox 720 fiyatları ne kadar olacak? Xbox 720 fiyatı hakkında ipuçları nelerdir? Xbox 720 oyunları hangileri olacak? Xbox 720 ile ilgili söylentiler bitmek bilmiyor. Xbox 720 ne zaman çıkacak henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak son dedikodulara göre Xbox 720 2012 yılında çıkacak. Xbox 720 oyunlarının hangileri olacağı ise merak konusu olan bir diğer konu.

Son olarak Xbox 720’nin CES’te görücüye çıkacağı, Xbox 720 özellikleri ve teknik özelliklerinin ayrıntılı bir biçimde burada sunulacağı duyurulmuştu. Ancak bu söylentiler doğru çıkmadı. Xbox 720 özellikleri ve Xbox 720 fiyatları ile ilgili söylentiler hız kesmeden devam ediyor. Xbox 720 ne zaman çıkacak sorusu ise net bir cevap bulmuş değil. Dedikoduların aksine Xbox 720’nin 2012 yılında meraklıları ile buluşacağı tahmini güçlenmiş bulunuyor. Edge’nin bir kaynaktan edindiği bilgiye göre Ubisoft Montreal yeni nesil Xbox’ın devkit’leri ile ilgili bir çalışma başlattı. Sadece Ubisoft değil,  diğer büyük oyun üreticileri de Xbox 720 özelliklerini dikkate alarak oyun geliştirmeye başlamış gibi görünüyor. EA stüdyolarının içinde olduğu bazı büyük geliştiricilerin de Xbox 720 özelliklerine göre bir çalışma içinde olduğu dedikoduları yayılıyor.

Xbox 720 Fiyatları

Xbox 720 fiyatı ile ilgili ise herhangi bir bilgi yok. Ancak firmanın önceki sürümlerine göre daha makul bir rakam isteyeceği tahmin ediliyor. Xbox 720 fiyatları ürünün teknik özelliklerine bağlı olarak değişecek gibi görünüyor. Xbox 720 ne zaman çıkacak Xbox 720 fiyatları buna göre değişecek gibi görünüyor.  Oyun üreticisi yetkilileri Xbox 720 özellikleri ve Xbox 720 fiyatları ile ilgili çıkan dedikodular hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor. Bir Ubisoft yetkilisi ise Xbox 720 özellikleri ve Xbox 720 fiyatları ile ilgili söylentiler için, “Söylenti ve spekülasyonlar üzerine yorum yok” dedi. Anca Xbox 720 ile birlikte özel donanımlarda çalışan gerçek devkit’lerin önümüzdeki yılbaşında oyun üreticisi stüdyolara ulaşması bekleniyor. Genel olarak tüm işaretler Xbox 360’ın üst modeli olacak olan Xbox 720’nin 2012 sonunda perakende olarak satışa çıkacağını gösteriyor.

Xbox 720 Özellikleri Neler?

Oyun meraklıları en çok Xbox 720 özelliklerini merak ediyor. Xboxygen isimli bir internet sitesi, Microsoft’tan bir kaynaktan edindiğini ileri sürdüğü bilgiye göre Xbox 720 özelliklerini olası teknik inceliklerini açıkladı. Xbox 720 özellikleri arasında en çok dikkat çekenler şöyle: ARM tabanlı 6 çekirdekli işlemci ile çalışacak olan Xbox 720’de, AMD Radeon tabanlı grafik işlemci bulunacak. Çift GPU’lu grafik çözümünün kullanılması beklenen Xbox 720’de, 2GB DDR3 RAM bellek bulunacağı tahmin ediliyor.

Xbox 720 Ne Zaman Çıkacak

Daha önce çıkan haberlerde Xbox için 2015 yılına kadar donanım güncellemesi yapılmayacağı duyurulmuştu. Ancak bu haberler oyun üreticisi firmalar tarafından çürütülmüştü. Xbox 720 ne zaman çıkacak, Xbox 720 fiyatları ve Xbox 720 özellikleri ile ilgili merakın zirveye çıktığı günümüzde Xbox meraklıları heyecan ile CES’i bekliyorlar. Xbox 720 ile ilgili ilk ayrıntılı bilgilerin CES’de Microsoft tarafından kamuoyu ile paylaşılacağı tahmin ediyor.

Xbox 720 Oyunları

Xbox 720 oyunları hakkında da merak zirvede. Oyun üreticisi firmaların hangi oyunlarının bu konsola göre tasarlayacakları da oyun severleri meraklandırıyor. Xbox 720 oyunları ile ilgili olarak oyun üreticilerinden gelmiş net bir bilgi bulunmuyor. Ancak Xbox 720 ile ilgili olarak daha önce de bu gibi haberler çıkmıştı. Fakat bu haberler her defasında boş çıkmıştı. İngiliz dergisi Xbox World Magazine’in iddia ettiğine göre Rare ve Lionhead gibi oyun üreticileri yeni oyun projelerini Xbox 720 için geliştiriyordu. Xbox 720 oyunları arasında çıkış oyunları olarak Forza 5 ve Gears of War 4 olacağı da İngiliz dergisinde de yer alan iddialar arasındaydı. Sadece Xbox 720 değil, PlayStation 4’le ilgili bazı gelişmeler de bulunuyor. Sony’e ait bir stüdyonun PS3 için çalışmasını durduğu ve yeni nesil konsol için odaklandığı söylenenler arasında.

Bir önceki yazımız olan Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? başlıklı makalemizde bedelli askerlik, Sözleşmeli askerlik ve sözleşmeli er hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir