vk.com Sitesine Erişim Engeli Nasıl Kaldırılır?15.05.2012 tarihinde alınan bir mahkeme kararı ile ülkemizden kullanıcıların vk.com sitesine erişimler engellenmiş bulunuyor. Rusya menşeli bu site artık ülkemizden ulaşılamaz durumda. Vk.com neden kapatıldı? Kullanıcıların bir çoğu vk.com’a giremiyorum şikayetleri ile forumlarda başlıklar açtı. vk.com’un kapatılmasının ardından bu siteye erişmekte zorluk çeken kullanıcılar vk.com’a girişi yöntemi üzerinde tartışmalara başladılar. vk.com erişi engeli bazı yollarla aşılabilir. Ancak bu yolların yasal olmadığını bildirmemiz gerekir. Peki, vk.com sitesine nasıl girilir? Erişimi yasaklanan sitelere girme yöntemlerini kullanarak vk.com adresine de ulaşılabilir. vk.com DNS ayarları yapılarak bu siteye girmek mümkün.

15.05.2012 tarihinden itibaren Rusların Facebook kadar yoğun kullandıklar bir site olan vk.com ülkemizden ulaşılamaz durumda. Siteye erişmeye çalışanları bu sitenin mahkeme kararı ile erişiminin durdurulduğu uyarısı karşılıyor. vk.com  neden kapatıldı. Birçok kullanıcının iletişim ve sosyal paylaşım ortamı olarak kullandığı vk.com illegal film paylaşımlarının da merkezi durumuna gelmişti. Daha önceden Youtube yasağı yaşamış olan ülkemiz kullanıcıları aslında erişimi yasaklanan sitelere girmekte çok mahir sayılır. vk.com nasıl girilir kullanıcıların kısa sürede çözebileceği bir sorun. Aslında vk.com DNS ayarları değiştirilerek açılabiliyor. Yani yağsın pratikte bir anlamı yok. Basit bir araştırma ile 1 dakika içerisinde vk.com’a girmek mümkün.

vk.com Sitesine Erişim Engeli Nasıl Kaldırılır?

vk.com birçok kişi tarafından, özellikle ülkemizdeki yabancılar ve Rusça içerikli sohbet eden kişiler tarafından Facebook gibi kullanılıyordu. Ancak bu site üzerinden video paylaşımı yapmakta mümkündü. Ancak ülkemizde yayın yapan film paylaşım siteleri bu alanı filmlerini depolamak amacı ile kullandıklarından telif hakları nedeni ile bu siteye girişin engellenmesi için dava açıldı. Nihayetinde site mahkeme tarafından kapatılmış bulunuyor.

Vkontakte Giriş Sorunu DNS Ayarları 2012 Vkontakte Sitesine Erişim

vk.com sitesini her ne amaçla kullanıyor olursanız olun, bu durum birçok kişiyi mağdur etmiş bulunuyor. Yasaklamanın bir çözüm olmadığı ise açık. Çünkü yasaklı sitelere erişim oldukça basit yöntemler sağlanabiliyor. vk.com sitesine nasıl girilir diye basit bir araştırma ile bu siteye girmek mümkün. vk.com DNS ayarları yapılarak girebilirsiniz. İlgilenen ziyaretçilerimiz için www.dnsayarlari.com/vk-coma-engellendi-vk-coma-baglanmak-icin-dns-ayarlari.html adresinde ayrıntılı bir açıklama mevcut.

Bir önceki yazımız olan Facebook İletileri Paralı Oluyor Facebook Paralı Mesaj Nedir? başlıklı makalemizde Facebook iletilerimi nasıl öne çıkarırım, Facebook paralı ileti ve Facebook paralı mesaj hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response

  1. abdullaherden Eyl 28, 2015

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir