Naneli Süt Banyosu Güzellik ReçetesiSüt banyosu masallarda kalmış bir efsane değildir. Güzellik meraklısı kadınların vücutları ve ciltleri için süt banyosu hala iyi bir reçetedir diyebiliriz. Cildinize ve güzelliğine önem veriyorsanız süt banyosu nasıl yapılır öğrenmenizde fayda var. Tıkanan gözenekler ve deride oluşan kabarıklıklara karşı süt banyosu en etkili çözümdür. Süt banyosunun faydaları saymakla bitmez. Süt banyosu ve güzellik reçelinizde bulunacak olan diğer katkı maddeleri ile hazırlayacağınız süt banyosunun cildinize ne kadar iyi geleceğini denediğinizde kendiniz de göreceksiniz. Süt banyosunun tarifi oldukça basit… Kolaylıkla hazırlanabilir. Süt banyosunun yararlarının başlıcaları gözlerinize, gözaltı kırışıklıklarına, cildinizin parlaklığı ve yumuşaklığına oldukça iyi gelecektir.

Süt özellikle içerisinde bulundurduğu B12 vitamini ile çok dikkat çeken bir maddedir. Sütün içiminin faydaları kadar süt banyosunun da cildinize oldukça faydası bulunmaktadır. İyi bir süt banyosu nasıl yapılır? Süt hafıza ve duyma problemleriyle yorgunluğa da iyi gelir. B12 vitamini deposu olan süt ile hazırlayacağımızı banyo sayesinde cildinizin yumuşaklığı ve parlaklığı artacak. Ayrıca cildiniz pürüzsüz bir yumuşaklığa kavuşacak. Gözlere, cilde ve bağışıklık sistemine iyi gelen E vitamini sayesinde süt banyosu sütü içmeseniz de cildinize faydası dokunduğunu göreceksiniz.

Sütle hazırlanan bu banyo mucizeler yaratacak. Bunu denediğinizde gendiniz de göreceksiniz. Hem hazırlanması kolay hem de çok pratik olan bu yöntemi sürekli denediğinizde faydalarını daha yakından göreceksiniz.

Naneli Süt Banyosu Güzellik Reçetesi

Süt Banyosu Nasıl Hazırlanır?

Süt banyosunun nasıl hazırlanacağını öncelikle malzemelerimizi yazarak anlatalım.

  • 125 gram mısır nişastası
  • 250 gram süttozu
  • 4 çay kaşığı kıyılmış nane yaprağı
  • 100 gram deniz tuzu

Bütün bu malzemelerimiz bir kapta toplayarak iyice karışmalarını sağlayalım. Kavanozu iyice çalkalayın. Hazırladığınız bu karışımı uzun süre kullanabilirsiniz. Öncelikle sıcak su ile doldurduğunuz küvete bu karışımdan 125 gram kadar katmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde hazırlanan süt banyosunda 15 dakika en az beklemenizde fayda var. Süt banyosunun yararlarını cildinizdeki mucize değişimle göreceksiniz. Sürekli yaptığınızda cildinizin gençleştiğini ve daha diri durduğunu kısa sürede söyleyeceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Cildi Soğuklardan Koruma Yolları başlıklı makalemizde Cildi soğuk havalardan koruma, Cildi soğuk havalardan koruma yolları ve Cildi soğuklardan koruma yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir