iPhone 5 Özellikleri Fiyatı Tasarımı Ne Zaman Çıkacak?Akıllı telefon pazarının devi Apple’ın son modeli olacak olan iPhone 5 ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Son ürünü iPhone 4S’i iPhone 5 beklenirken piyasaya süren Apple satışlardan oldukça memnun görünüyor. Dünya piyasasında yeni iPhone modelinin çıkması ile birlikte birinciliği ele alan Apple uzun süredir çıkması beklenen yeni ürünü iPhone 5 ne zaman çıkacak söylentileri giderek net bilgilere dönüşmeye başladı. iPhone 5 özellikleri daha ürün piyasaya çıkmadan konuşulmaya başlandı. Aplle yeni fiyat politikası gereği iPhone 4S fiyatlarını çok yüksek tutmamıştı. Fiyat politikasının iPhone 5 fiyatı için de devam etmesi bekleniyor. iPhone 5 kaç para olacak bunu şimdiden kestirmek güç. Ancak iPhone 5 ne kadar olacak diye merak eden teknoloji takipçilerinin beklentilerinin üstünde bir fiyat uygulanması beklenmiyor. Öte yandan asıl devrimin ise, iPhone 5 tasarımı ile yapılacağı konuşuluyor.

Teknoloji çevrelerine göre Apple iPhone 5’in çok uzakta olmadığını tahmin ediyor. Apple’ın oldukça rağbet gören akıllı telefonu iPhone henüz 4S yeni çıkmış ve kullanıcılara yeni ulaşmışken üst modeli ile ilgili merak zirveye çıkmış bulunuyor. Merakla beklenirken iPhone 4S’le karşılaşmaları iPhone sevenlerini biraz hayal kırıklığına uğratmıştı. Anca iPhone 5. nesliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Teknoloji çevrelerinde yayına haberlere göre Apple iPhone 5’in tanıtım tarihi çok uzakta değil.

iPhone 5 Ne Zaman Çıkacak?

iPhone 5 ne zaman çıkacak sorusu aslında daha 4S modeli çıkmadan önce de herkesin merak ettiği bir soruydu. Ancak teknoloji çevreleri iPhone 5 için 2012 Haziran ayını işaret ediyor. Haziran 2012’de Apple tarafından düzenlenecek olan Worldwide Developers Conference forumunda iPhone 5’in tanıtılması ihtimali gündemde. Bu yeni bilgi teknoloji gündeminde epey tartışma yaratmaya yetti.

iPhone 5 özellikleri merakla beklenirken Çinli Commercial Times gazetesi ise bir haberinde iPhone 5’te daha geniş ekran, alüminyum kasa ve daha ince tasarım belirleyici özellikler olacak. Bu da iPhone 5 tasarımı ile oldukça farklı olacak tahminini güçlendiriyor. iPhone 5 ile ilgili tahminlerin 4S modelini tahmin eden kaynaklar tarafından verilmiş olması ise bilgilere olan güvenirliliği arttırıyor.

iPhone 5 özellikler ve iPhone 5 tasarımı ile ilgili alınan bilgilere göre yeni nesil iPhone’un oldukça farklı bir dış görüntüsü olacak.

4,5 inç ekran

iPhone 4S ile aynı kalınlıkta fakat daha uzun ve geniş bir ekran.

Alt ve üst kenarlarda oval tasarım.

Tasarım stabil olmayacak ve birkaç seçenek bulunacak.

iPhone 5 Özellikleri Fiyatı Tasarımı Ne Zaman Çıkacak?

Bir önceki yazımız olan iPad 3'ün Özellikler ve İşlemci Bilgileri Sızdı başlıklı makalemizde iPad 3, iPad 3 donanım ve iPad 3 fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir