Facebook Zaman Tünelinden Çıkış Zaman Tünelinden Nasıl Çıkılır? Zaman Tüneli KaldırmaFacebook zaman tünelinden çıkış, uygulamanın hayata geçmesinden bu yana yoğun bir biçimde aratılıyor. İlk zamanlarda zaman tünelinden çıkma konularını işleyen pek çok yazıyı okuduk ve uyguladık. Facebook zaman tünelinden nasıl çıkarım sorusuna yanıt olabilecek çözümler vardır. Ancak artık Facebook sayfa görünümleri zaman tüneli yani time line şeklinde olacak. Facebook zaman tünelden nasıl çıkılır arayışında olan arkadaşlara şunu söylemek gerek, nasıl ki önceden klasik görünümü değiştiremiyorduysanız, zaman tünelini kaldırmakta mümkün değil. Yani eğer siteyi kullanacaksanız Facebook zaman tüneli iptal arayışınıza son vererek Facebook zaman tüneli kaldırma yerine uygulamayı kullanmayı düşünmelisiniz. Ancak Facebook zaman tünelinden nasıl çıkılır sorusuna yinede kişisel anlamda bir çözüm üretebiliyoruz. Facebook zaman tünelinden nasıl çıkılır resimli anlatım yazılarının büyük bölümünü inceledik. Ancak profilinizi eski haline getirecek bir çözüm artık yok. Yani zaman tünelinden çıkış nasıl yapılır sorusunun cevabı kesin olarak bu mümkün değil.  Facebook zaman tüneli nasıl kapatılır? Zaman tüneli kapatma sadece sizin kişisel bilgisayarınızda yapılabilir. Zaman tüneli kaldırma işlemini profilimi eski hali ile görüntülemek istiyorum diyen arkadaşlar için kısaca anlatacağız.

Facebook Zaman Tünelinden Çıkış Zaman Tünelinden Nasıl Çıkılır? Zaman Tüneli Kaldırma

Facebook Zaman Tünelinden Çıkış

Facebook zaman tüneline ısınamayan kullanıcılar için kendi kişisel bilgisayarlarından eski profil şeklini görebilecekleri bir çözümü anlatmak istiyoruz. Değerli arkadaşlar öncelikle şunu ısrarla belirtmek gerekiyor. Zaman tüneli tamamen kaldırılamaz. Fakat bu zaman tüneli çıkış yöntemi ile isterseniz sadece siz kendi bilgisayarınızda Face zaman tünelinden kurtulabilirsiniz. İşlemi tamamladığınızda kendi bilgisayarınızda profilinizi ve başkalarının profillerini eski görünümü ile göreceksiniz. Ancak bu Facebook sayfasında geçerli olmuyor. Yani başkaları profilinizi zaman tüneli hali ile görmeye devam ediyor. Bu nedenle zaman tüneli düzenlemelerini de yapmanızı tavsiye ederim. Facebook zaman tünelinden çıkmak için Mozilla Firefox tarayıcısı kullanıyor olmalısınız. Bilgisayarında yüklü olmayanlar http://www.mozilla.org/tr/firefox/new/ adresinden Firefox son sürümü indirebilir. Firefox’u kurup açtıktan sonra bir eklentiyi de yüklememiz gerekecek.  Firefox tarayıcınızdan şu adresi http://addons. mozilla.org/en-us/firefox/addon/user-agent-switcher adres satırına yapıştırıp sayfaya gidiniz. Buradan bir Firefox uygulaması edineceğiz. Uygulamayı “add” diyerek tarayıcınıza ekleyebilirsiniz. Daha sonra Firefox tarayıcınızda “Araçlar” sekmesinden “Default User Agent ” bölümünü ziyaret ederek “IE 7 Explorer” seçeneğini işaretleyiniz. Tüm işlemleri yaptığınızda Mozilla Firefox ile profilinizi ziyaret ettiğinizde Facebook adresinizde zaman tünelini görmezsiniz. Profiliniz eskisi gibi görüntülenir. Gezdiğiniz başkalarına ait profillerini de eski hali ile görürsünüz. Ancak tekrar belirteyim ki başkaları sizin profilinizi zaman tüneli şeklinde görmeye devam ediyor. Başka bir bilgisayardan veya kendi bilgisayarınızda başka bir tarayıcı kullanarak, örneğin IE Explorer, Chrome, Opera gibi, profilinizi açarsanız yine zaman tüneli ile karşılaşırsınız.

Bir önceki yazımız olan Virtual Wifi Router ile Kablosuz İnternet Paylaşımı Virtual Wifi Router İndir ve Kurulumu başlıklı makalemizde Bilgisayardaki interneti Wi-Fi ile paylaşma, kablosuz internet modemsiz paylaşma ve sanal wifi modem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Facebook Zaman Tünelinden Çıkış Time Line Remove Nasıl Kapatılır? başlıklı makalemizde Facebook zaman tüneli, Facebook zaman tüneli iptal ve Facebook zaman tüneli nasıl kapatılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir