Facebook İletileri Paralı Oluyor Facebook Paralı Mesaj Nedir?Kulağa çok anlamsız da gelse Facebook iletileri paralı oluyor. Yanlış duymadınız Facebook paralı ileti devri başlıyor. Daha önce örneğini Twitter’da gördüğümüz öne çıkarılmış ileti benzeri bir sisteme yakında Facebook sayfalarında da rastlayacağız. Bir dönem kimsenin önemsemediği spam mailler olarak dolaşan bu söylentiyi Mark Zuckerb ve Facebook yönetimi ciddiye almış gibi görünüyor. Facebook paralı mesaj dönemine geçiyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz sene Twitter reklam sistemi olarak paralı ileti sistemine geçmişti. Facebook, öne çıkarılan iletiler sistemi benzeri bir reklam politikasını benimsemiş görünüyor. Facebook zaman tüneli uygulaması için düşünülen bu sistem ile Facebook para verilen iletileri zaman tünelinde öne çıkaracak. Uzun süredir kullanıcıların Facebook iletilerimi nasıl öne çıkarırım uğraşlarından para kazanmayı hedefleyen site yönetimi sistemi yakında tanıtmaya hazırlanıyor. İsterseniz birlikte Facebook paralı mesaj ileti nedir inceleyelim.

Facebook Öne Çıkarılan Paralı İlet Sistemi

Kullanıcı sayısını yakın zamanda 900 milyon gibi bir rakama çıkararak dünya çapında kırılması zor bir rekora ulaşan Facebook, kullanıcı yoğunluğunu paraya çevirmenin yeni bir yolunu deneyecek. Geçtiğimiz yıl Twitter’in başlattığı paralı mesajları öne çıkarma sisteminin benzerini uygulayacak site, bu yolla büyük gelir elde edecek. Facebook paralı mesaj uygulaması ilk olarak işletmeleri ve zaman tüneli uygulamalarını hedefliyor. Fakat bireysel mesajlarda para karşılığında öne çıkarlıkmış mesaj olarak yayınlanacak. Facebook’ta önümüzdeki aylarda 2 dolar karşılığında iletilerinizin ön planda olmasını sağlayabileceksiniz.

Facebook İletileri Paralı Oluyor Facebook Paralı Mesaj Nedir?

Zaman tüneli uygulaması devreye girdiğinden beri kimseyi sevindiremese de site yönetimi bu uygulamayı dayatmakta ısrar ediyordu. Yeni paralı ileti sistemi de zaman tüneli üzerinden yürüyecek. Bu sistemde her ileti bir reklam haline gelecek. Sistemde iletilerinin karşılığında para ödeyen şirketler, mesajlarını zaman tüneli üzerinde ilk sırada yayınlatabilecek. Zaman tünelinde listenizdeki kişilerin iletilerinden önce para karşılığı yayınlanmış bu reklam iletilerini göreceksiniz. Sistem sadece kurumsal aboneler için değil, bireysel kullanıcılar için de kullanılabilecek.

Facebook Paralı İleti Sistemi Neler Getiriyor

Bilindiği gibi normalde iletilerin öne çıkılması alınan beğenilmesi ve yorumlanma sayısına göre öne çıkarılıyor. Ancak paralı öne çıkarılan ileti sisteminde parayı veren iletilerini ilk sırada yayınlatabilecek. Bu durumda hiç istemediğini iletilerin sayfalarınızda belirmesi durumu söz konusu olabilir. Eğer Facebook bu konuda bir filtre sistemi kullanmazsa durum daha da karışabilir. Facebook öne çıkarılan ileti sistemini sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde test ediyor. Yakın zamanda sistemin tüm sayfalarda aktif olarak açılacağı sanılıyor. Bu durumda popüler olmak yayımladığınız mesajların ilginçliği ve beğenilirliğine değil alınan paraya göre olacak gibi görünüyor. Yani artık dahiyane fikirleri önerileri değil zengin kişilerin iletilerini ilk sırada göreceksiniz. Buna bir çözüm olarak listenizdeki zengin ve paralı üyeleri silmeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Dosya Paylaşım Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde Facebook dosya paylaşımı, Facebook dosya paylaşımı nasıl kullanılır ve Facebook dosya paylaşımı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir