Facebook Dosya Paylaşım Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır?Sosyal ağların lideri yeni uygulaması ile net aleminde sadece sosyal paylaşım hizmeti görmeyeceğinin sinyalini verdi. Facebook son dönemlerde sosyal iletişim dışında anlık ileti gönderimi, görüntülü sohbet gibi hizmetleri ile alanını genişletiyordu. Rakiplerine korku salan Facebook’un mail uygulaması da yakında devreye girecek. Yakında Facebook uzantılı mail kullanımı da başlayacak olan site uzun süredir beklenen bir adımı da attı. Facebook dosya paylaşımı devreye giriyor. Uzun süredir deneme yayını sürdüren sistem yakında tüm hesaplarda görünecek. Facebook dosya paylaşımı nedir? Bu yazımızda Facebook dosya paylaşımı nasıl kullanılır biraz bahsetmek istedik.

Facebook Dosya Paylaşım Sistemi

Facebook son yıllarda yaptığı atakla internet hizmetleri üzerinde giderek adını duyuruyor. Son olarak Facebook mail kullanımını duyuran site yönetimi yakın zamanda da mobil cihazlar için uygulama mağazasını devreye sokarak farklı bir alana daha girmişti. Facebook’tan gelen son haber ise dosya paylaşım sistemi uygulaması oldu. Artık Facebook üzerinden kullanıcılar dosya paylaşabilecekler. Facebook dosya paylaşım uygulaması şimdilik sadece gruplar için aktif. Ancak ilerleyen günlerde kişisel hesaplarda da uygulama bölümünü göreceğiz. Facebook dosya paylaşım sistemine 25 MB yani Gmail kadar dosya yükleyerek paylaşabiliyorsunuz. Bu adımı ile Facebook dosya paylaşım sitelerine de rakip olmaya aday. Şimdilik kısıtlı bir kota uygulayan Facebook dosya paylaşım sistemi üzerinden .exe ve .mp3 uzantılı dosyaları gönderemiyoruz.

Facebook Dosya Paylaşım Özelliği Nedir Nasıl Kullanılır?

2010 Ekim’inde internet üzerinden dosya paylaşmak amacı ile kullanılan ve üyelik gerektirmediği için oldukça çok kullanılan drop.io isimli siteyi satın alan site yönetiminin bu adımı atması bekleniyordu. Facebook dosya paylaşım uygulamasının bu sitenin altyapısını kullandığı anlaşılıyor.

Site kullanıcıları için büyük bir kolaylık sağlayacak olan dosya paylaşımı Facebook’u bu alanda da liderliğe taşıyabilir. Facebook bu adımı ile internet üzerinde her alanda tekel olmaya doğru gidiyor.

Bir önceki yazımız olan MSN Aç MSN Kayıt Ol Türkçe MSN İndir Resimli Anlatım başlıklı makalemizde emesen açmak, Hotmail adresi alma ve hotmail adresi nasıl açılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir