E-Devlet SSK Sorgulama www.turkiye.gov.tr Üzerinden Nasıl Yapılır Resimli AnlatımBilindiği gibi e devlet uygulamasına geçilmesi ile birlikte vatandaşlar tüm kayıtlarını online olarak internet üzerinden edinme olanağına kavuştular. www.tükiye.gov.tr adresi üzerinden tüm vtandaşlar kendilerinin devletle ilgili tüm işlemlerini takip edebilme olnağına kavuştu. Bu işlemlerin yapılabilmesi için vatandaşların e-devlet şifresi edinmesi gerekiyor. E devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet şifresi nasıl temin edilir? E-devlet şifresi br defaya mahsus olmak kaydı ile 1 lira ödenerek PTT’lerden temin edilebiliyor. E devlet şifresi sayesinde internet üzerinden tüm işlemlerimizi e devlet sorgulama şeklnde yaparak bilgilerimize ulaşabiliyoruz. E devlet ssk hizmetleri konusunda da vatandaşa büyük kolaylık sağlıyor. E devlet üyelik işlemleri PTT’den aldığımız şifremiz ile gerçekleştiriliyor. E devlet uygulaması bu yönü ile hepimize üyük kolaylık sağladı. Özellikle e ssk sorgulama sigortalıların prim günlerini görmeleri ve sorgulamaları için büyük kolaylık getiriyor.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E devlet şifresi nasıl alınır? Aslında uygulama ile ilgili duyurular uzun zamandır yapılıyor. E-devlet şifresi PTT şubelerinden bir defaya mahsus olarak temin edilebiliyor. E-devlet ssk sorgulaması için PTT’den e-devlet şifrenizi alın.  Bu şifre aracılığı ile e-devlet uygulaması kapsamında tüm işlemlerinizi internet ortamında takip etmeniz mümkün oluyor. E devlet şifresi alma işleminin ardında güveli bir bağlantısı olan bir bilgisayarda www.turkiye.gov.tr adresine girerek şifrenizi değiştip kendinize has bir şifre ediniyorsunuz. Devletin resmi sitesi Turkiye.gov.tr’de TC Kimlik No ile SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilirsiniz. SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması hizmetinden yararlanmak için en yakın PTT şubesinden TC Kimlik No ile 1 TL karşılığında “e-Devlet şifresi” almanız gerekiyor.

Bu şifre sayesinde e-devlet uygulamaları elinizin altına geliyor. PTT e devlet şifresini verdikten sonra bu şifreyi kendinize göre bir şifre ile değiştirmelisiniz. SSK primi sorgulama işlemleri dahil diğer tüm devletle olan işlerinizde bu şifreyi kullanabilirsiniz. Türkiye e devlet uygulaması ile büyük zaman tasarrufu yapıyor. Bu sayede e-devlet SSK Sorgulama nNasıl yapılır hepimiz kendi evimizden görebiliyoruz. SSK hizmet dökümü işlemleri de bu site üzerinden edinilebiliyor. SSK sorgulama şifreli ve güvenli bir biçimde elimizin altına gelmiş oluyor. SSK sorgula e devletle artık çok pratik bir biçimde halledilebiliyor. SSK sorgu işlemleri e devlet şifresi ile SSK nasıl sorgulanır? SSK kişi sorgulama nasıl yapılır? SSK hizmet dökümü şifreli uygulama sayesinde çok kolay bir biçimde yapılabilir.

E-Devlet SSK Sorgulama www.turkiye.gov.tr Üzerinden Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

E devlet uygulaması şifre ile ssk sorgulama işlemlerini herkesin anlayabileceği biçimde resimli anlatım ile sizler için yayınlıyoruz. Edevlet ssk sorgu işlemleri için siteye girip e devlet ssk sorgulama sayfasına girerek bilgilerimize ulaşabiliriz.

E Devlet SSK Hizmet Dökümü Sorgulama Resimli Anlatım

PTT’den e devlet şifrenizi alı zarfı açıp şifrenizi değiştirdikten sonra aşağıdaki linke tıklayınız.

https://giris.turkiye.gov.tr/ e-devlet giriş işlemlerini bu sayfa üzerinden gerçekleştiriyoruz. Açılan sayfada “e-Devlet Şifresi” linkine tıklayınız. Bu işlemler için TC kimlik numaranızın oması gerekiyor. TC Kimlik numaranız ve zarftan çıkan şifreyi ilgili bölümlere giriniz. Sisteme başarılı giriş yaparsanız, e-devlet sistemi zarftan çıkan e-devlet şifrenizi değiştirmenizi isteyecektir. Yeni şifreniz en az 8 karakterden oluşan ve en az 1 harf ve rakam içeren kolay hatırlayacağınız ve kolay tahmn edilmeyecek şekilde değiştirin.

Şifre değişikliğini yaptıktan sonra e-devlet sitesi ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Ana sayfadan Sosyal Guvenlik Kurumu Başkanlığı başlığı altındaki linkleri kullanarak SSK Hizmet Dökümü Sorgulaması yapabilirisiniz. SSK Hizmet Dökümünüzü kendi yazıcınızdan çıkartabilirsiniz.

Sayfada “4A Hizmet Dokumu ” linkine tıkladığınızda SSK Hizmet Dokumu otomatik olarak çıkacaktır.

https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?channel=hizmet&hizmet.hizmetKodu=929

Bir önceki yazımız olan Yerli Araba Ne Zaman Çıkıyor? başlıklı makalemizde en son yerli oto haberleri, yerli araba fiyatı ve Yerli araba haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir