Dukan Diyeti ve Diyeti Kolaylaştıran YöntemlerDiyet kelimesi dahi çoğumuz için bir kabus başlı başına… Kolay zayıflama yöntemleri arrayıp duuryoruz. Aslıdan bir mucize bekliyor gibiyiz. Diyet yapmak çoğu zaman bir eziyete dönebiliyor. Bu nedenle diyeti kolaylaştıran şeyler bularak kendimize yardımcı olmamız gerekiyor. Diyeti kolaylaştıran yöntemler aslında birebir diyetin kendisinde saklıdır. Dünya bu aralar bir mucizeden bahsediyor. Dukan diyeti… Dukan diyeti nedir? Dukan diyeti nasıl yapılır?

Geçtiğimiz yaz tüm gözler İngiltere veliaht prensi William ile Kate Middleton’un düğünlerine çevrilmişken burada yapılan bir açıklama tüm hanımların dikkatini dukan diyetine çevirdi. Kate Middleton’un annesi kızının düğün ncesi dukan diyeti yaparak zayflama yoluna gittiğini ve düğünden önce iki beden zayıfladığını söyledi.

Dukan Diyeti Nedir Nasıl Yapılır?

Dukan diyeti bu dakikadan sonra herkesin ilgi odağı oldu. Dukan diyeti nasıl yapılır? Dukan diyeti testi nedir? Dukan dieti yaparken nelere dikkat etmelidir? Ducan diyeti nasıl bir diyettir? Dukan diyeti nedir nasıl yapılır merakı bütün kadınları bu dakikadan sonra ilgilendirmeye başladı. Dukan diyeti ayda ne kadar zayıflatır bunu denemek isteyen tüm hanımlar diyetin listesini ve püf noktalarını öğrenmek için bir araştırmanın içine girdiler. Dr. Pierre Dukan’ın tecrübeleri ve çalışmaları sonrasında ortaya çıkardığı ve Dukan diyeti olarak isimlendirdiği bu diyet ile 4 adımda kalıcı zayıflama elde etmek mümkündür. Dukan diyetinin önemi nedir diyenler için bu diyette amaç kişinin aç kalmadan proteine dayalı bir beslenme ile kilolarını belirli bir sürede ve aşamalı olarak vermesidir. Dünya’da milyonlarca kişi dukan diyetiyle ne kadar zamanda ne kadar kilo verilir öğrenmek için bu diyeti uygulamış pek çok kişi fazla kilolardan aç kalmadan sağlıklı bir şekilde kurtulmuştur.

Dukan diyetiyle ne kadar zayıflanır yukarıda bahsettiğimiz gibi 4 aşama olarak görebiliyoruz. Dukan diyetinin ilk evresi yani Atak evresi en önemli aşamasıdır. İlk aşama olan Atak aşaması ne kadar kilo verecekseniz verin uyulması gereken mecburi bir aşamadır. Bu nedenle Dukan diyetinin en önemli aşaması Atak aşamasıdır.  Kate Middleton dukan diyeti mi yaptı ve bu kadar zayıfladı? Açıklamalara göre böyle olmuş. Onun da en zorlandığı evre Atak evresi olmuş. Atak aşaması çok sıkıdır ve asla kaçamakları küçük istisnaları kabul etmez. Çok katıdır. Dukan diyetinin listesine bu aşamada harfiyen uyulmalıdır.

Dukan Diyeti ve Diyeti Kolaylaştıran Yöntemler

Düğünde onun kusursuz fiziğini görenler Kate Middleton dukan diyetiyle mi zayıfladı sorusunun en güzel yanıtını da vermiş oldu. Kolay zayıflama hem de aç kalmadan Dukan diyeti ile mümkün olabilir. Diyeti kolaylaştıran şeyler arasında hiçbir zaman aç kalmanız gerekmemesi geliyor. Dukan’ın ilk ve en önemli aşaması kalorili yiyeceklere bir sınır koyar. Bu aşamada diyeti kolaylaştırma yöntemleri olarak aç kalmadan diğer besinleri almanıza izin verilir. İlk evresinin ne kadar süreceğini kesin bir cevabı yoktur. Bu bünye ile ilgili bir sorundur. Ancak ilk evrede kilo vermeye başlanır. Atak aşamasının ne kadar süreceğini tespit etmek için dukan diyeti testi yaptırmanız gerekecektir. Ancak ortalama olarak Atak devresi için 5 gün tavsiye edilmektedir. Ancak atak devresinin uzunluğu kiloya bağlı olarak değişmektedir. Kendinize Dukan testi yaparak dukan diyeti haritası çıkartabilirsiniz. 10 – 20 kilo verecekler için 5 gün atak devresi süresi uygun sayılıyor. 10 kilonun altında hedefi olanlar için 3 gün, 5 kilonun altındaki hedefler için 1 gün olarak atak devresi süresi tavsiye ediliyor. Ciddi obez vakaları için atak devresi sınırı 10 gündür.

Dukan testi ve dukan diyeti harıtası ile hangi evrede hangi gıdaları tükeceğinizi görebiliyorsunuz. 10 ayrı kategoride gıda çeşidine izin verilen Atak devresinde sınırsız ve birbirine karıştırarak yiyecekler tavsiye ediliyor. Burada uzak durmanız gereken gıdalar aşırı kalorili olan gıdalardır. Dukan diyetinde yasak edilen gıdaların dışına çıkmadığınız sürece dilediğiniz kadar yiyebiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan Lazerle Cilt Tazeleme Temizleme Elos ve Riskleri başlıklı makalemizde Cildin yaşlanması nasıl oluşur, elos güzellik ve elos lazer hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir