2012 Ek Ders Ücretleri BelirlendiDüşük ücretler ile geçinmeye çalışan birçok kamu çalışanının ek desteklerle geçinmeye çalıştığını biliyoruz. Kamu emekçilerinden öğretmenler için ek ders ücretleri de geçinmek için hayati önem taşıyor. Öğretmen ek ders ücretleri 2012 yılı için geçtiğimiz günlerde resmi gazetede yayınlanan bir kararname ile yeniden düzenlendi. 2012 öğretmen ek ders ücreti ne kadar artmış olduğu böylece netleşti. Öğretmenlerin ek ders ücretleri 2012 % 0,6 gibi oldukça düşük bir oranda artmış oluyor reel bazda. Ekders ücretleri 2012 için açıklanan rakamlar eğitimcilerin yüzünü güldürmedi. 2012’de öğretmen ders ücretleri fiyatları konusunda açıklama yapan eğitimci sendikaları ve kuruluşları rakamları komik olarak değerlendirdiler.

Öğretmen 2012 ek ders ücretleri geçtiğimiz yıla oranla büyük bir artış göstermedi. 15 Ocak 2012 tarihinden sonra geçerli olmak üzere yürürlüğe giren kararname ile birlikte 2012 öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilgili yeni düzenlemeye gidildi. 2012 Ocak ayının 15’inden itibaren ilk defa veya yeniden görevlendirilen öğretmenlere ek ders ücreti ödenecek. Öğretmen ek ücretleri ne kadar 2012 yılı için böylece cevabını bulmuş oldu. Öğretmen ek ders 2011 yılı rakamlarına göre büyük bir artış göstermiş olmadı böylece. Kasım 2011 ek ders Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan kararname ile birlikte Kasım 2011 ekders, kasım 2011 ekders ücreti tespit edilmiş oldu.

Öğretmen ek ders ücretleri 2012 miktarlarının belirlendiği karara göre, ilave ek ödeme tutarından yararlanmakta olan öğretmenlerden ilave ek ödeme tutarından kaynaklı fark tazminatından yararlananlara, ek ders ücretleri, söz konusu tazminat tutarından yararlandıkları süre boyunca verilmeyecek. 2012 öğretmen ek ders ücreti ne kadar sorularına bu kesinti de eklenince öğretmenlerin ek ders ücretleri 2012 için kimseyi memnun etmedi.

2012 Ek Ders Ücretleri Belirlendi

Ekders ücretleri 2012, 15 Ocak 2012 tarihinden başlayarak ilk kez veya yeniden görevlendirilme ile göreve gelen öğretmenlere öngörülen fark tazminatı ödenmeyeceği için ek ders ücreti bu öğretmenlere ödenecek.

2012de öğretmen ders ücretleri fiyatlarının tespit edildiği karar ile birlikte milli emlak dairesi başkanı teriminden sonra gelmek üzere ”yükseköğretim kurumları genel sekreter yardımcıları” terimi, ”genel sekreter yardımcısı” teriminden sonra gelmek üzere ”tiyatro müdür yardımcısı, Atatürk Kültür Merkezi müdür yardımcısı, opera ve bale müdür yardımcısı” terimi, ”kadrolarında bulunanlar” teriminden sonra gelmek üzere ”Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü başmüfettiş ve müfettiş kadrolarında bulunanlar” terimlerine de yer verildi.

Öğretmen 2012 ek ders ücretleri ile ilgili yeni karar 15 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. 2012 öğretmenlerin ek ders ücretlerine yönelik düzenleme bakanlar kurulu kararının ardından resmi gazetede yayınlandı. Öğretmen ek ücretleri ne kadar 2012 sorusu böylece cevabını buldu. Öğretmen ek ders 2011 yılına göre ciddi bir artış gösteremedi.

Bir önceki yazımız olan Erken Emeklilik Süper Emeklilik 2012 başlıklı makalemizde emekli olmak için, emeklilik yasa tasarısı ve erken emeklilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir